Obvestilo – ukrepi za učence, ki imajo pouk v šoli

Spoštovani  učenci in starši,

odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2 (Uradni list RS, št 124/20 in 135/20) ureja tudi nošenje mask. Ta odlok je bil spremenjen/dopolnjen 16. 10. 2020 (Uradni list RS, št. 143/20) in določa, da je obvezno nošenje zaščitne maske na odprtih javnih krajih oziroma prostorih v vseh statističnih regijah, kjer število na novo okuženih v zadnjih 14 dnevih presega 140 na 100.000 prebivalcev. Od minule sobote velja to tudi  v naši statistični regiji.

Izjeme od obveznosti nošenja maske na odprtih javnih krajih opredeljuje spremenjen prvi odstavek 3. člena, ki med drugim določa, da se ta odlok ne uporablja:

– za otroke do dopolnjenega 6. leta starosti,
– za učence v osnovni šoli izključno samo takrat, ko so v matičnem oddelku in
– za učitelje do vključno 5. razreda osnovne šole pri opravljanju neposrednega dela z učenci, kadar lahko zagotovijo minimalno razdaljo.

Iz navedenega izhaja, da vsi učenci uporabljajo masko, ko niso v matičnem oddelku, torej povsod v skupnih prostorih, kjer lahko prihaja do srečanj z učenci iz drugih oddelkov.

Prosimo vas, da vsi spoštujete ukrep in otroku priložite zaščitno masko.

Skupaj se potrudimo, da ostanejo šole (vsaj za učence od 1. do 5. razreda) odprte.

Lepo  vas pozdravljam in želim vse dobro.

Alojz Velički, ravnatelj