OBVESTILO ZA UČENCE 8. IN 9. RAZREDOV – VIRTUALNI KARIERNI SEJEM

Mestna občina Maribor bo v sodelovanju z Zavodom RS za zaposlovanje, Univerzo v Mariboru, Štajersko gospodarsko zbornico, Območno obrtno – podjetniško zbornico Maribor, Mladinskim kulturnim centrom Maribor in Fundacijo Prizma tudi letos organizirala Karierni sejem – sejem poklicev in izobraževanja za osnovnošolce in srednješolce, ki bo zaradi pandemije Covid-19 potekal v virtualni obliki.

Virtualna karierna sejma bosta potekala na skupni spletni platformi, preko pred-vstopne strani www.karierni-sejem.si, v času od 16. do 20. novembra (za osnovnošolce) in kasneje za srednješolce.

Virtualni karierni sejem bo mladim ponujal stik z izobraževalnimi ustanovami ter delodajalci, ki se bodo predstavljali na virtualnih stojnicah. Predstavljeni bodo deficitarni poklici in poklici prihodnosti. S pomočjo organizacij v mladinskem sektorju bodo predstavljene pomembne obšolske dejavnosti, ki jih mladi potrebujejo za večanje kompetenc in lažji vstop na trg dela. Predstavljene bodo tudi informacije za lažje načrtovanje karierne poti. .

Organizacija sejma v virtualnem prostoru spreminja koncept izvajanja kariernega sejma tudi za daljše obdobje. Obiskovalci, ki se bodo sejma udeležili med 16. in 27. novembrom 2020, si bodo objavljene vsebine v spletnem prostoru lahko ogledovali tudi po izvedbi dogodkov »v živo«, vse do 30. septembra 2021. Medtem bodo lahko razstavljavci posamezne razstavljene vsebine tudi spreminjali ali nadgrajevali.

Obisk sejma bo brezplačen!

V priponki se nahajajo navodila za obisk virtualnega kariernega sejma.