ODBOJKA – Finalna področna turnirja za STAREJŠE UČENCE IN UČENKE

V četrtek 24.3. ter v petek 25.3, sta na naši šoli potekala kar dva finalna turnirja, za področnega prvaka v odbojki za starejše učence in učenke.

V četrtek, smo gostili naslednje šole:

1. OŠ B. Polančič,
  2. OŠ B. Ilicha ter
  3. OŠ Kamnica.

Naši učenci so izgubili tekmo proti OŠ B. Ilicha ter premagali učence iz Kamnice, kar je bilo žal premalo za uvrstitev v ¼ finale državnega šolskega prvenstva.

Vseeno, lahko čestitamo za lepo igro in borbenost naslednjim učencem: Vid Ornik, Maj Podjaveršek, Matic Visočnik, Jaka Žunko, Luka Ivančič, Nikola Gušić, Bjorn Lauch, Izidor Krečič, Gal Podgornik, Tai Žnuderl in Val Lorbek.

Zahvale gredo tudi Nejcu Glodež, Tomažu Nipič, Anžetu J. Hauptman in Vidu Černec za pomoč pri izvedbi turnirja.

——————————-

Naslednji dan, v petek, pa smo gostili naslednje šole: OŠ Slivnica, OŠ Tabor I in OŠ F. Prešeren.

Naše učenke so nasprotnike premagale v obeh tekmah z 2:0, ter si s tem priigrale uvrstitev v 1/4 finale državnega šolskega prvenstva, ki se bo odvilo v aprilu.

Čestitamo naslednjim učenkam za 1. mesto in zelo dobro igro: Lana Košar, Nina Kranjc, Ana Šalamon, Maša Divjak, Maša Zupan, Nika Žnider, Danijela Jurič, Liza Fekonja, Maruša Hajdinjak, Lana Brljak in Gala Lah.

Zahvaljujemo se seveda tudi pomočnikom na turnirju: Anja Fras, Bjorn Lauch, Nini Korošec ter Pii Ritonija.

Lep športni pozdrav,

mentor ekipe:

uč. šp. Loredana Cristea

Kulturni dan za učence od 1. do 5. razreda (sreda, 30. 3. 2022)

Obisk SNG Maribor in ogled gledališko plesne predstave NANINE PESMI.

Predstava, namenjena najmlajšemu občinstvu, bo prehajala iz pesmi v plesno-gledališko predstavo in slikala zgodbo o odraščanju deklice ob dedku in spoznavanju njunega skupnega vesolja risarij, igračk ter sanjskega sveta. Srečanje dedka in vnukinje želi predstava prikazati kot srečanje dveh generacij v posebnem ambientu – v miru, ki ga človek lahko doživi samo ob koncu in na začetku življenja.

ŠOLA V NARAVI – MOŽNOSTI SUBVENCIONIRANJA (za učence 3. razredov v šol. letu 2021/22)

Obveščamo vas, da je možno zaprositi za subvencioniranje šole v naravi, ki bo potekala od 11. 4. do 13. 4. 2022  v domu CŠOD Škorpijon – Duh na Ostrem vrhu. Vlogo za subvencionirano šolo v naravi lahko dobite na spletni strani šole (prenesi vlogo).

Za subvencionirano šolo v naravi lahko zaprosite, če imate v odločbi o otroškem dodatku Centra za socialno delo zapisano, da imate do 382,82 Eur povprečnega dohodka na družinskega člana (vključno 3. dohodkovni razred) oz. imate druge socialne težave in ne zmorete plačati stroškov šole v naravi.

K vlogi priložite fotokopijo odločbe Centra za socialno delo.

O vlogi odloča komisija po predhodno pridobljenem predlogu šolske svetovalne službe.

Vlogo z dokazili oddate najkasneje do 1. 4. 2022 razredničarki vašega otroka ali šolski svetovalni delavki Dragici Borko.

Hoče, 28. 3. 2022                                       Alojz Velički, ravnatelj