DRŽAVNO TEKMOVANJE V ZNANJU MLADIH ČEBELARJEV

V soboto, 7. maja 2022, je potekalo 44. Državno tekmovanje in srečanje mladih čebelarjev  na Biotehniški šoli Maribor. Naši učenci so se izjemno izkazali. Zlato priznanje na nižji stopnji sta prejela Zoja Soršak in Matic Štesl, Rene Kobalej in Jakob Pupaher pa sta v isti stopnji prejela bronasto priznanje. Vito Bejat Krajnc  je prejel srebrno priznanje v srednji stopnji , do zlatega priznanja mu je zmanjkala le ena točka. Vsem iskreno čestitam!

Za uspehe  jim je čestital tudi predsednik Čebelarske zveze Slovenije gospod Boštjan Noč.

Mentorica čebelarskega krožka Silvija Tkalec

ŠOLSKE ODBOJKARICE – UVRSTITEV NA ŠOLSKI DRŽAVNI FINALNI TURNIR

Pisalo se je leto 2019 v Hočah, ko smo se uvrstiti z starejšimi učenci na šolski finalni turnir. Takrat smo osvojili 3. mesto. Kaj pa nam pripravljajo tokrat starejše učenke? Morda boljši rezultat, ali celo naslov? Bomo videli še v tem mesecu.

V četrtek 5.05.2022, je na OŠ Ljubno ob Savinji potekal polfinalni turnir v odbojki za starejše učenke. Zraven domačink so se v polfinale uvrstile še, OŠ D. Flisa, ter OŠ M. Sobota III.

Naše učenke so prvo tekmo igrale proti ekipi iz OŠ M. Sobota in jih premagale z 2:0.

Naša dekleta so začela drugo tekmo nekoliko v krču zaradi burne podpore domačih navijačev, a niso potrebovale dolgo, da so vzele vajeti v svoje roke, ter do konca tekme niso več dovolile domačinkam, da bi ogrozile našo želeno zmago, ki nas je vodila do finalnega turnirja.

Čestitamo naslednjim učenkam za trud in odlično igro:

Lana Košar, Nina Kranjc, Maša Zupan, Nika Žnider, Ana Šalamon, Lana Brljak, Maša Divjak, Gala Lah, Laura Dubravica, Danijela Jurič in Zala Lubanjšek.

Lep športni pozdrav,

vodja ekipe: uč. šp. Loredana Cristea