Srečanje mladih raziskovalcev Slovenije 2023

V ponedeljek, 15. maja 2023, je na Gimnaziji Murska Sobota in Srednji poklicni in tehniški šoli Murska Sobota, potekalo 57. srečanje mladih raziskovalcev Slovenije 2023.

Živa Soršak, učenka 9.c razreda, je pod mentorstvom razredničarke Petre Urek, prejela zlato priznanje na 57. srečanju mladih raziskovalcev Slovenije 2023.

Živina raziskovalna naloga z naslovom Vpliv dodatnih sodobnih varnostnih ukrepov na povečano varnost šolarjev je aktualna tema. Njena odlična raziskovalna naloga je požela pohvalo komisije, v svoji skupini, ki je obravnavala tematiko arhitekture, gradbeništva in prometa, pa je vidno štrlela.

Slavnostna podelitev zlatih odličij bo v Cankarjevem domu, v Ljubljani 11. 6. 2023.

Petra Urek
razredničarka, 9.c

ŠOLSKO LOKOSTRELSKO TEKMOVANJE

V soboto dne 20.5.2023 je v Vavti vasi pri Novem mestu potekalo regijsko  šolsko tekmovanje osnovnih in  srednjih šol v lokostrelstvu. Tekmovalo je okoli 88 učencev, dijakov oziroma lokostrelcev iz vzhodnega dela Slovenije. Iz OŠ Dušana Flisa Hoče se je tekmovanja udeležila tudi naša učenka Tinkara Hojnik iz 8.b razreda. Tekmovala je v kategoriji ukrivljenega loka. Na tekmi je dosegla 301 točk in zasedla 6. mesto v kategoriji od 7. do 9. razreda. Prav tako je dosegla normo za udeležbo na državnem šolskem tekmovanju in svoj osebni rekord.

Tako se je naša učenka v nedeljo dne 28.5.2023 udeležila v Logatcu državnega šolskega tekmovanja. Na državnem šolskem tekmovanju je sodelovalo 203 tekmovalcev – učencev, dijakov oziroma lokostrelcev. Kljub vetrovnemu vremenu je Tinkara dosegla 310 točk, presegla svoj osebni rekord in zasedla 5. mesto v kategoriji ukrivljenega loka od 7. do 9. razreda!

Napisala: Tinkara Hojnik.