AVTOPORTRETI NAŠIH UČENCEV V NARODNI GALERIJI

Na natečaju »Moj odsev, moja zgodba« je bilo med 1200 izdelki izbranih 6 avtoportretov naših učencev. Miša Sanda je dobila nagrado za uvrstitev do 10. mesta. Miha Košec in Matic Krajnc sta se uvrstila do 30. mesta, Mateja Jezernik, Mila Fekonja in Eva Križnik pa do 77. mesta.
Njihove avtoportrete si lahko do 1. septembra 2024 ogledate v Narodni galeriji v Ljubljani:

Vsem izbrancem s ponosom čestitamo in jim želimo še veliko ustvarjalnih uspehov.

Mentorica: Mojca Prijatelj

Miša se je udeležila podelitve nagrad in stoji ob svoji umetnini (slika levo spodaj).

Odpadni papir

Spoštovani učenci, starši in učitelji!

Ob koncu šolskega leta zaključujemo še eno uspešno akcijo zbiranja odpadnega papirja in odsluženih kartuš/tonerjev.

V  šolskem letu 2023/2024 smo na centralni šoli zbrali 14.563 kg odpadnega papirja. Denar, ki so ga učenci zbrali z zbiranjem odpadnega papirja, je bil namenjen devetošolcem za potrebe valete.

Največ odpadnega papirja so zbrali učenci 8. b razreda, pod mentorstvom razredničarke Nataše Nikolić. Zbrali so 5.720 kg papirja. Za nagrado so prejeli slastne pice.

Denar od zbranih kartuš/tonerjev je namenjen šolskemu skladu. Na šoli smo letos zbrali 345 kosov odpadnih tonerjev/kartuš. Najbolj uspešni so bili učenci 3.a razreda po mentorstvom razredničarke Vesne Zemljič. Zbrali so 209 kosov odsluženih tonerjev/kartuš. Na zadnji šolski dan se bodo posladkali z okusnimi čokoladicami.

Z veseljem vas vabimo, da se tudi naslednje šolsko leto pridružite tako uspešnim eko akcijam.

Želimo vam lepe počitnice in ne pozabite na naravo!

Eko koordinatorji