Svet zavoda

Svet zavoda je organ upravljanja zavoda. Mandat sveta zavoda traja štiri leta, mandat posameznega člana sveta zavoda se usklajuje in je vezan z mandatom sveta zavoda kot celote. Za člana sveta zavoda je ista oseba lahko izvoljena oz. imenovana le dvakrat zaporedoma. Predstavniku sveta staršev mandat v svetu zavoda predčasno preneha, ko njegov otrok izgubi status učenca zavoda.

Šteje 11 članov in ga sestavljajo: trije predstavniki ustanoviteljice, pet predstavnikov delavcev zavoda, trije predstavniki staršev. Predsednica sveta zavoda je Katja Frece.

Svet zavoda imenuje in razrešuje ravnatelja, sprejema program šole, letni delovni načrt in poročilo o njegovi uresničitvi, odloča o  uvedbi nadstandardnih in drugih programov, obravnava poročila o vzgojni oziroma izobraževalni problematiki, odloča o pritožbah v zvezi s statusom učenca kot drugostopenjski organ ter v zvezi s pravicami, obveznostmi in odgovornostmi  delavcev iz delovnega razmerja, obravnava zadeve, ki mu jih predloži učiteljski zbor, šolska inšpekcija, sindikat, svet staršev, skupnost učencev. Opravlja tudi druge naloge, določene z zakonom in aktom o ustanovitvi.

Člani Sveta zavoda za mandatno obdobje 2021 – 2025 so:

Predstavniki ustanovitelja:

1. Marija Motaln
2. Žan Krivec
3. Uroš Blažič

Predstavniki staršev:

1. Nataša Muršek Lubanjšek – predstavnica staršev matične šole
2. Andreja Pušaver – predstavnica staršev podružnice Reka-Pohorje (od 28. 9. 2023)
3. Katja Ertl – predstavnica staršev vrtca

Predstavniki zavoda:

1. Branka Podpečan – predstavnica vrtca
2. Danijela Metličar Vukmanič – predstavnica matične šole (od 1. 9. 2023)