Kaj je prihodnost? Ali obstaja usoda? Ali sami pišemo strani življenja?Je odvisno od nas, kako bo obarvana ali je vse zapisano v zvezdah?

O prihodnosti sta pri izbirnem predmetu literarni klub razmišljala učenca 7. c razreda, Mik Dacinger in Lan Brezner. S pesmijo Daleč, a blizu sta sodelovala na literarnem natečaju, ki ga je razpisal Center za mlade Domžale na temo prihodnosti. Dosegla sta odlično 3. mesto ter za svoj uspeh prejela priznanje.

Prav tako je OŠ Dušana Flisa Hoče dosegla 2. mesto v skupini osnovnošolci za rezultate v kategoriji literarnih del.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim ter dečkoma za že drugo zelo uspešno sodelovanje na literarnem natečaju.  Kot kaže, je literarna prihodnost naših učencev svetla. 😊

Danijela Pećanac, mentorica

DALEČ, A BLIZU

Prihodnost je daleč,

a je tudi blizu …

Mogoče v prihodnosti bomo v času potovali,

mogoče na telefonu več iger ne igrali.

Morda celo leteče avte imeli

in po cesti nikoli več hiteli.

A kar si res želim,

da na svetu bi zavladal  mir.

Da lakote ne bi poznali,

da vsi otroci bi lahko mirno spali.

Upava, da prihodnost še hitro ne pride,

saj zabava tako prehitro mine.

In v prihodnosti bova lahko le obujala spomine.

Mik Dacinger in Lan Brezner, 7. c