KOLESARSKI IZPITI V 5. RAZREDIH

Spoštovani starši!

Obveščamo Vas, da se bodo v okolici naše šole ponovno začela  izvajati kolesarska usposabljanja oz. priprave petošolcev na kolesarski izpit.

Prosimo Vas za obzirnost in upoštevanje le tega, da je okolica šole oz. bližnji šolski okoliš nam najvarnejši prostor za pridobivanje  izkušenj v cestnem prometu.

Hkrati naj spomnimo tudi na to, da so mlajšim kolesarjem vzgled starejši  učenci , kolesarji,  ki že imajo opravljen kolesarski izpit. S svojim vzgledom naj dokažejo, da znajo poskrbeti za svojo varnost in varnost drugih. Tako morajo tudi ti učenci  med vožnjo uporabljati zaščitno čelado, saj so mlajši od 18 let, zelo dobrodošli so pa tudi odsevni jopiči.

Hvala Vam.

Mentorice kolesarskih izpitov

Teden vseživljenjskega učenja 2024 na OŠ Hoče

V mesecu maju in juniju bo po Sloveniji potekal projekt Teden vseživljenjskega učenja. Slogan leta 2024 je Slovenija, učeča se dežela.

Tedni vseživljenjskega učenja (TVU) so najvidnejša promocijska kampanja na področju izobraževanja in učenja v Sloveniji. Projekt usklajujejo na Andragoškem centru Slovenije (ACS) in ga prirejajo v sodelovanju s  stotinami ustanov, skupin in posameznikov po vsej državi pa tudi onkraj naših meja. Z njim opozarjajo na vseprisotnost pa tudi pomembnost učenja – v vseh življenjskih obdobjih.

Projekt bo na naši šoli potekal od 10. do 31. maja 2024. Zvrstile se bodo raznolike dejavnosti za učence od 1. do 9. razreda.

koordinatorica projekta: Lea Svatina Janžič

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA MATEMATIKE

Znani so uradni rezultati državnega tekmovanja iz znanja matematike, ki je potekalo v soboto, 20. aprila 2024, na OŠ Leona Štuklja Maribor. Na to stopnjo tekmovanja se je uvrstilo iz naše šole kar šest učencev in štirje so prejeli Vegovo priznanje.

• ZLATO VEGOVO PRIZNANJE:

Marsel Štraub 6. b

• SREBRNO VEGOVO PRIZNANJE:

Matic Štesl 7. c

Lučka Babič 8. a

Agata Glavan Čander 8. b

Tekmovalcem iskreno čestitamo za odličen uspeh na državnem tekmovanju in želimo še naprej veliko veselja ter radovednosti pri reševanju zahtevnih matematičnih problemov.

Mentorica, Lidija Žugič Vranešević