GRAD HERBERSTEIN in ZOO, ponedeljek, 5.6. 2023

V ponedeljek smo se vsi, ki obiskujemo nemščino odpravili na ekskurzijo v avstrijski živalski vrt Herberstein. Z nami je šla tudi naša učiteljica nemščin ter še trije učitelji. Bilo je deževno, vendar smo se kljub temu sprehajali z dežniki po živalskem vrtu in si ogledali grad ter grajske vrtove. Videla sem veliko različnih živali, ki so bivale v velikih in lepo urejenih prostorih. Najbolj sta mi bila všeč lev in gepard. Čeprav ni bilo vseh vrst na ogled, so bile tudi te prečudovite. Ko smo si vse ogledali smo lahko še kaj pomalicali, nato pa smo se z avtobusom odpravili domov. Imeli smo se zelo lepo.

Tinkara Vohar, 6.a

Po navadnem dnevu v šoli smo se ob 13.00 na deževen ponedeljek odpravili v živalski vrt Herberstein. Okoli 14.30 smo prispeli. Najprej smo pomalicali, potem pa smo šli pogledat grajske vrtove in grad. Bilo je zelo lepo. Za tem smo imeli prosto in smo si lahko sami ogledali živalski vrt. Bilo je prečudovito! Imeli so veliko redkih in tudi manj redkih živali. Najbolj so mi bili všeč levi, gepardi in pume.  Ena izmed živali, ki so mi bile zelo všeč, je tudi kapibara. Nisem uporabljala veliko nemščine, a nekaj nemških besed sem vseeno povedala. Ta ekskurzija je bila nepozabna dogodivščina, čeprav je deževalo. Po mojem mnenju je Herberstein eden izmed najlepših živalskih vrtov.

Mina Košar, 6.a

Video in fotografije živali: Vivi Oblak, 6.b

Mentorica in slikovni material: Maja Debeljak, učiteljica nemščine

PRVA EKSKURZIJA Z NEMŠČINO

Z avtobusom smo se odpravili ob 13.00 izpred šole. Naprej smo obiskali čokoladnico Zotter. Tam smo si v mini kinu ogledali film o čokoladnici, nato pa smo se podali na pokušanje. Vse čokolade smo poskušali z žličkami. Odlično se nam je zdelo, saj smo tam poskusili veliko različnih čokolad. Najprej v kakavovih zrnih, nato v tekoči obliki na koncu pa še v tablicah in seveda tudi v drugih različnih oblikah. Vse so bile odlične, vendar pa so bile najboljše čokoladne kokice. Po ogledu čokoladnice smo se sprehodili po živalskem vrtu, kjer smo se lahko spustili po toboganu. Videli smo lame, ovce, zajce, kenguruje, pujse in na koncu sprehoda po vrtu tudi pokopališče različnih čokolad oziroma čokoladnih okusov. Nato smo se z avtobusom odpravili do gradu Riegersburg,  do katerega smo se povzpeli z zobato železnico. Na gradu smo imeli nekaj prostega časa, ki smo preživeli na igralih. Svoje sorodnike bi peljali v čokoladnico, saj smo tam poskusili najboljše čokolade in seveda se nam je čokoladnica najbolj vtisnila v spomin. Na ekskurziji smo se zabavali in bi jo z veseljem še enkrat ponovili. Domov smo se vrnili okoli 20.00 ure nasmejanih obrazov in z okusom čokolade v ustih.

Maruša Hajdinjak in Liza Fekonja 8.A

Mentorica in slikovni material:

Maja Debeljak, učiteljica nemščine